Strona główna Sprawdź terminy zajęć Poziomy zajęć

Regulamin Aplikacji Lupposystem Kids Academy

Postanowienia ogólne 


1. Aplikacja Kids Academy LuppoSystem prowadzi sprzedaż usług edukacyjnych.

2. Niniejszy Regulamin dotyczy świadczenia usług drogą elektroniczną przez Administratora na rzecz Użytkowników w ramach Aplikacji Lupposystem. 

3. Regulamin przyjęty jest na podstawie art. 8 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 344 z późn. zm). 

4. Regulamin określa zasady i warunki korzystania z Aplikacji przez Użytkowników. 


Wyjaśnienie definicji

Aplikacja to system informatyczny (program komputerowy) udostępniany przez Administratora na rzecz Użytkowników w formie aplikacji webowej o nazwie Lupposystem.

Administrator to Fundacja Let’s Go z siedzibą w Sosnowcu przy ul. 3 Maja 14, 41-200 Sosnowiec, nr NIP: 6342817167, REGON: 243205774, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000454229. Tel. +48515102222, e-mail: biuro@fundacjaletsgo.pl

Konto to indywidualny dostęp do Aplikacji, określany nazwą użytkownika, która jako unikalne i niepowtarzalne oznaczenie użytkownika pozwala na jego identyfikację oraz hasłem w postaci ciągu znaków zabezpieczających dostęp do Aplikacji. W ramach Aplikacji Administrator zakłada konta Użytkowników, do których przypisany jest odpowiedni zakres uprawnień zgodny z rodzajem zakładanego Konta. 

Operator płatności to serwis Paynow. Podmiotem świadczącym usługę płatności online w zakresie płatności kartami jest Blue Media S.A

Umowa to umowa o świadczenie Usług drogą elektroniczną zawierana pomiędzy Administratorem a Użytkownikiem, której treścią jest świadczenie Usług przez Administratora na rzecz Użytkownika.

Usługi to usługi świadczone przez Administratora w ramach Umowy.

Użytkownik to osoba fizyczna, której Administrator nadał dostęp do Aplikacji poprzez utworzenie Konta i umożliwienie dostępu do Konta. Użytkownik korzysta z Aplikacji w zakresie określonym przez zakres uprawnień w ramach Konta (np. jako rodzic).  

Zamówienie – oświadczenie woli Użytkownika złożone za pośrednictwem aplikacji określające jednoznacznie: rodzaj i liczbę świadczonych usług edukacyjnych; rodzaj płatności; dane Kupującego a zmierzające bezpośrednio do zawarcia Umowy pomiędzy Kupującym a Sprzedającym


Ogólne warunki świadczenia Usług w Aplikacji 

1. Administrator w ramach Aplikacji świadczy Usługi na rzecz Użytkowników na podstawie Umowy. 

2. Zakres Usług definiowany jest przez uprawnienia przypisane przez Administratora w ramach danego Konta, w szczególności Użytkownik może otrzymać dostęp do konta trenera, osoby zapisującej na zajęcia. 

3. Usługi świadczone są na rzecz Użytkowników odpłatnie. 

4. Regulamin jest nieodpłatnie udostępniany Użytkownikowi przed zawarciem Umowy w sposób, który umożliwia pozyskanie, odtwarzanie i utrwalenie treści Regulaminu za pomocą systemu teleinformatycznego, z którego korzysta Użytkownik. 

5. Użytkownik ma obowiązek zapoznać się z treścią Regulaminu przed zawarciem Umowy. Jeżeli nie akceptuje jego postanowień, nie powinien korzystać z usług oferowanych w Aplikacji. Jeżeli natomiast zapoznał się z jego treścią w sposób opisany wyżej, jest związany jego postanowieniami.


Zamówienia

1.Zamówienia można składać poprzez formularz rezerwacyjny dostępny w Aplikacji.

2. Zamówienia realizowane w Aplikacji są w formie opłaty jednorazowej.

3. Warunkiem realizacji zamówienia jest podanie przez Użytkownika danych pozwalających na weryfkację Użytkownika i odbiorcy usługi.

4. Czas realizacji zamówienia jest liczony od momentu uzyskania pozytywnej autoryzacji płatności.

5. Dla stron wiążące są informacje zawarte w Aplikacji przy kupowanej usłudze w momencie złożenia zamówienia, w szczególności: cena, charakterystyka usługi, jej cechy, elementy wchodzące w skład usługi oraz forma i termin wykonania usługi.

6. Informacje znajdujące się w Aplikacji nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Użytkownik składając zamówienie składa ofertę zakupu określonej usługi. Do złożenia zamówienia dochodzi z chwilą odesłania przez Użytkownika wypełnionego formularza wraz z wpłatą zadatku lub całości opłaty za daną usługę. Do zawarcia umowy dochodzi w momencie otrzymania przez Użytkownika potwierdzenia realizacji zamówienia za pośrednictwem adresu e-mail podanego przy składaniu zamówienia.

7. Do dokonania rezerwacji i świadczenia usługi, a także do rezygnacji z usługi lub zmiany rezerwacji do postępowania reklamacyjnego znajdują zastosowanie postanowienia Regulaminu Baby Planet dostępne pod adresem https://babyplanet.edu.pl/public/files/2021-11/regulamin-baby-planet-2020-pdf.pdf


Płatności

1. Ceny podane w Aplikacji są cenami brutto.

2. Użytkownik dokonuje płatności poprzez integratora płatności online paynow. Podmiotem świadczącym usługę płatności online w zakresie płatności kartami jest Blue Media S.A

3. Dostępne formy płatości:

- BLIK 

- Przelewy online 

- Karty płatnicze 

 * Visa
 * Visa Electron
 * Mastercard
 * MasterCard Electronic
 * Maestro

4. Administrator zastrzega sobie prawo do zmiany formy oraz integratora płatności online 

5. Warunkiem realizacji usługi jest jej opłacenie w Aplikacji.


Reklamacje

1. Użytkownik może złożyć reklamację na podstawie uregulowanej w Kodeksie Cywlnym rękojmi (Art. 556- 576), jeżeli usługi oferowane w ramach Serwisu są realizowane niezgodnie z zawartą umową, opisem produktu, lub postanowieniami Regulaminu.

2. Korzystając z rękojmi Konsument może, na zasadach oraz w terminach określonych w Kodeksie cywilnym:
a) złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny,
b) przy wadzie istotnej – złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy,
c) żądać wymiany produktu
d) żądać usunięcia wady

3. Przepisy Kodeksu cywilnego określające zobowiązania Administratora i uprawnienia Konsumenta z tytułu rękojmi znajdują się w Art. 556-576 Kodeksu cywilnego.

4. Reklamacje na podstawie rękojmi Użytkownik zobowiązany jest zgłaszać e-mailem na adres biuro@fundacjaletsgo.pl lub pisemnie pocztą na adres do korespondencji: Fundacja Let’s Go, ul. 3 Maja 14, 41-200 Sosnowiec

5. Rozpatrzenie reklamacji przez Administratora nastąpi w terminie do 14 dni od dnia jej złożenia. Jeżeli Konsument, żąda wymiany rzeczy, lub usunięcia wady, albo złożył oświadczenie o obniżeniu ceny, określając kwotę, o którą ma być obniżona, a Sprzedawca nie ustosunkował się do tego żądania w terminie 14 dni kalendarzowych, uważa się, że żądanie to uznał za uzasadnione.

6. Zaleca się podanie przez Użytkownika w opisie reklamacji:
a) informacji i okoliczności dotyczących przedmiotu reklamacji, w szczególności rodzaju i daty wystąpienia wady.
b) żądania sposobu doprowadzenia towaru do zgodności z Umową sprzedaży lub oświadczenia o obniżeniu ceny, albo odstąpienia od Umowy sprzedaży; oraz
c) danych kontaktowych składającego reklamację – w celach realizacji reklamacji. Wymogi podane w zdaniu poprzednim mają jedynie formę zalecenia i nie wpływają na skuteczność złożonych reklamacji, z pominięciem zalecanego opisu reklamacji.


Prawo odstąpienia od umowy przez Konsumenta 

1. Użytkownik ma prawo odstąpić od umowy zawartej za pośrednictwem Aplikacji bez podania przyczyny w terminie 14 dni od dnia jej zawarcia

2. Użytkownik może odstąpić od Umowy, składając Administratorowi oświadczenie o odstąpieniu od Umowy. Do zachowania terminu odstąpienia od Umowy wystarczy wysłanie przez Konsumenta oświadczenia przed upływem tego terminu.

3. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy może być złożone pisemnie i przesłane pocztą lub przesyłką kurierską na adres wskazany w wyjaśnieniu definicji Administrator, bądź drogą elektroniczną poprzez przesłanie oświadczenia na adres e-mail na adres wskazany w w wyjaśnieniu definicji Administrator niniejszego Regulaminu.

4. W przypadku przesłania oświadczenia o odstąpieniu od umowy drogą elektroniczną, Użytkownik otrzyma na podany adres e-mail potwierdzenie odstąpienia od umowy.

5. W przypadku skutecznego odstąpienia od umowy zawartej na odległość uważa się ją za niezawartą . W takim przypadku Administrator zwraca Użytkownikowi niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od Umowy, wszystkie dokonane przez niego płatności. Zwrotu płatności Administrator dokonuje przy użyciu takich samych metod płatności, jakie zostały przez Użytkownika użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Konsument wyrazi zgodę na inną formę, która nie będzie wiązała się z poniesieniem przez Użytkownika dodatkowych kosztów. W przypadku odstąpienia od umowy przez Użytkownika zgodnie z postanowieniami niniejszego paragrafu, Konsument nie ponosi kosztów rezygnacji.

6. W przypadku, gdy umowa zostaje zawarta na mniej niż 14 dni przed dniem rozpoczęcia świadczenia usługi, Konsument wyraża zgodę na rozpoczęcie świadczenia usługi przed upływem terminu na odstąpienie od umowy i przyjmuje do wiadomości, że po spełnieniu świadczenia przez Administratora, Konsument utraci prawo odstąpienia od umowy. W takim przypadku, po wykonaniu umowy Użytkownikowi nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy.


Podstawowe warunki korzystania z Aplikacji 

1. Do poprawnego i pełnego korzystania z Usług po stronie Użytkownika konieczne jest spełnienie następujących minimalnych wymagań technicznych: a) dostęp do urządzenia podłączonego do sieci Internet, b) dostęp do poczty elektronicznej; c) aktualny system operacyjny; d) aktualna przeglądarka internetowa. 

2. Użytkownik powinien posiadać wiedzę na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z sieci Internet i dla zwiększenia bezpieczeństwa korzystania z Aplikacji, powinien wyposażyć swoje urządzenie w podstawowe środki bezpieczeństwa technicznego.

3. Administrator zapewnia Użytkownikom podstawowe wsparcie techniczne związane z Aplikacją. W celu zgłoszenia problemu technicznego Użytkownik powinien skontaktować się z Administratorem na adres elektroniczny (e-mail) określony wyżej. 

4. Przed zawarciem Umowy Użytkownik jest zobowiązany sprawdzić, czy spełnia wszystkie wymagania techniczne niezbędne do prawidłowego korzystania z Usług. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowość działania Aplikacji na urządzeniach Użytkownika, jeżeli wadliwe działanie Aplikacji wynika z użycia niewłaściwego urządzenia, niewłaściwej przeglądarki, błędnej konfiguracji lub innych przyczyn technicznych leżących po stronie Użytkownika. 

5. Użytkownik zobowiązany jest do niedostarczania i nieprzekazywania treści zabronionych przez przepisy prawa (treści propagujących przemoc, zniesławiających lub naruszających dobra osobiste i inne prawa osób trzecich). 

6. Użytkownik, który w ramach funkcjonalności Konta ma możliwość dostarczania do Aplikacji treści (np. zdjęć, filmów) zobowiązuje się, że treści te: a) nie będą naruszać dóbr osobistych osób trzecich, w tym że uzyskał zgodę osób, których wizerunek może znaleźć się na dostarczanych materiałach; b) nie będą naruszać praw własności intelektualnej osób trzecich. 

7. Użytkownik zobowiązany jest do wprowadzania danych zgodnych ze stanem faktycznym. Zakazane jest dostarczanie treści o charakterze bezprawnym. 

8. Użytkownik zobowiązany jest do korzystania z Aplikacji w sposób zgodny z prawem i dobrymi obyczajami, mając na uwadze poszanowanie dóbr osobistych oraz praw autorskich i własności intelektualnej twórców Aplikacji, Administratora oraz osób trzecich.

9. Użytkownik i ewentualnie osoby korzystające z Usług z ich upoważnienia są odpowiedzialni za zabezpieczenie dostępu do danych poufnych, które mogą być przekazywane przez Administratora w ramach świadczenia Usług, w tym przed udostępnieniem ich osobom nieuprawnionym. 

10. Korzystanie z Aplikacji niezgodnie postanowieniami tej części Regulaminu może powodować blokadę Aplikacji przez Administratora. 

11. Aplikacja oraz wszystkie jej elementy, w szczególności w postaci treści i warstwy graficznej, są chronione przepisami prawa własności intelektualnej, w tym mogą być chronione jako utwory prawa autorskiego. Zabronione jest ich rozpowszechnianie, publikowanie lub kopiowanie, w całości lub w części, bez uprzedniej zgody Administratora. 

12. Administrator informuje, że korzystanie z usług świadczonych drogą elektroniczną może się wiązać z zagrożeniem pozyskania oraz modyfikowania danych Użytkownika przez osoby nieuprawnione. Aby temu zapobiec, Użytkownik powinien stosować odpowiednie środki techniczne, które zminimalizują wskazane wyżej zagrożenia, w szczególności programy antywirusowe, bezpieczną skrzynkę poczty elektronicznej oraz inne chroniące bezpieczeństwo korzystających z publicznej sieci Internet. 

13. Przekazywanie loginu i hasła osobom nieuprawnionym lub korzystanie z konta innego Użytkownika jest surowo zabronione. Udostępnienie loginu i hasła osobom nieuprawnionym może przyczynić się do naruszenia bezpieczeństwa Serwisu oraz świadczenia Usług, w związku z czym stwierdzenie przez Administratora, że wskazane dane są w posiadaniu osoby nieuprawnionej może skutkować blokadą Usług. Ponadto Administrator może rozwiązać umowę w trybie natychmiastowym, bez zachowania okresu wypowiedzenia i dochodzić roszczeń odszkodowawczych, jeżeli w wyniku udostępnienia loginu i hasła doszło do powstania szkody w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego. 


Zasady świadczenia usług drogą elektroniczną 

1. Usługi świadczone są na rzecz Użytkowników 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. 

2. Administrator zastrzega, że dostęp do Aplikacji może być zakłócony w zakresie, w jakim prowadzone będą planowane lub doraźne prace techniczne lub z powodu nieprawidłowego działania usług zapewnianych przez dostawców zewnętrznych, za co Administrator nie ponosi odpowiedzialności. 

3. Administrator tworzy Użytkownikom konto, do którego przypisuje odpowiednie uprawnienia zgodnie z potrzebami Administratora i Użytkowników oraz przesyła Użytkownikowi domyślne dane dostępowe. 

4. Umowa zawierana jest z chwilą utworzenia Konta przez Administratora. 

5. Użytkownik zobowiązany jest do zresetowania hasła otrzymanego od Administratora. 

6. Użytkownik ma prawo do złożenia reklamacji na świadczone Usługi. 

7. Reklamację można złożyć poprzez e-mail na adres poczty elektronicznej Administratora lub listownie na adres siedziby. Reklamacja powinna zawierać co najmniej dane identyfikujące osobę składającą reklamację oraz przedmiot reklamacji ze zwięzłym opisem okoliczności. 

8. Administrator rozpatruje reklamacje w ciągu 14 dni od dnia otrzymania.  

9. Użytkownik może rozwiązać Umowę z zachowaniem okresu wypowiedzenia wynoszącego 7 dni. Rozwiązanie Umowy przez Użytkownika odbywa się przez przesłanie oświadczenia na adres e-mail Administratora. 

10. W razie korzystania z Konta Użytkownika w sposób sprzeczny ze wskazanymi w Regulaminie zasadami lub w sposób niezgodny z zasadami współżycia społecznego, Administratora ma prawo do czasowego lub stałego zablokowania Użytkownikowi dostępu do Konta. 

11. Bez uszczerbku dla obowiązujących bezwzględnie przepisów prawa, blokada Konta Użytkownika z przyczyn, o których mowa powyżej nie stanowi naruszenia Umowy zawieranych z Użytkownikami. Wszelka odpowiedzialność odszkodowawcza Administratora z tego tytułu jest niniejszym wyłączona. 

12. Odpowiedzialność Administratora z tytułu Umowy ograniczona jest do działań i zaniechań dokonanych w sposób umyślny.  


Prawa własności intelektualnej  

1. Administrator udziela Użytkownikowi licencji dotyczącej elementów Aplikacji chronionych przez powszechnie obowiązujące przepisy prawa własności intelektualnej. Licencja obejmuje prawo do wykorzystywania Aplikacji wyłącznie w zakresie określonym Regulaminem. 

2. Licencja udzielana jest na czas trwania Umowy bez ograniczeń terytorialnych. 

3. Użytkownik nie ma prawa do udzielania sublicencji, a także w czasie trwania Umowy nie może jej zbyć lub przenieść na podmiot trzeci. 

4. Aplikacja nie może być przedmiotem użyczenia, sprzedaży czy dystrybucji handlowej. Aplikacja nie może być wykorzystywana w sposób niezgodny z zakresem niniejszej licencji lub przepisami powszechnie obowiązującymi, w tym we własnym imieniu lub na cudzy rachunek. 

5. Licencja, o której mowa w ust. 1, w szczególności nie obejmuje prawa do: a) trwałego lub czasowego zwielokrotnienia produktu w całości lub w części, w celu innym niż utworzenie kopii na własny użytek, b) wprowadzania jakichkolwiek innych zmian w części lub w całości produktu, c) odpłatnego rozpowszechniania produktu jakimikolwiek środkami i w jakiejkolwiek formie, d) nieodpłatnego rozpowszechniania produktu jakimikolwiek środkami i w jakiejkolwiek formie; e) tworzenia oprogramowania podobnego do Aplikacji, które mogłoby stanowić jej opracowanie. 

6. Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność wobec Administratora za umyślne lub wynikające z lekkomyślności złamanie warunków licencyjnych, o których mowa powyżej. 

7. Użytkownik, który w ramach Konta ma możliwość dostarczania do Aplikacji treści (np. w formie zdjęć, filmów) zobowiązuje się, że dostarczane przez niego treści nie będą naruszać praw własności intelektualnej osób trzecich. 


Ochrona danych osobowych 

1. Administratorem danych osobowych Użytkowników w rozumieniu przepisów Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) jest Administrator. 

2. Administrator przetwarza dane Użytkowników zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa ochrony danych osobowych, w tym RODO oraz ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 100 ze zm). 

3. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności (http://2021.babyplanet.edu.pl/public/files/polityka-prywatnosci-kids-academy.pdf?1001be91ee stanowiącej integralną część niniejszego Regulaminu.  


Pozasądowe sposoby rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń (uprawnienia przysługujące konsumentom) 

1. Administrator wyraża zgodę na poddanie ewentualnych sporów wynikłych w związku ze świadczeniem Usług na drodze postępowania mediacyjnego. Szczegóły zostaną określone przez strony konfliktu. 

2. Wszelkie spory związane z Usługami będą rozstrzygane przez sądy powszechne, a prawem właściwym jest prawo polskie. 

3. Użytkownik będący Konsumentem ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Zasady dostępu do tych procedur dostępne są w siedzibach oraz na stronach internetowych powiatowych (miejskich) rzeczników konsumentów, organizacji społecznych, do których zadań statutowych należy ochrona konsumentów, wojewódzkich inspektoratów inspekcji handlowej oraz pod następującymi adresami internetowymi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów: https://www.uokik.gov.pl/spory_konsumenckie.php; https://www.uokik.gov.pl/sprawy_indywidualne.php; https://www.uokik.gov.pl/wazne_adresy.php. Istnieje również możliwość skorzystania z platformy internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami a przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR), która dostępna jest pod adresem: https://ec.europa.eu/consumers/odr.  


Postanowienia końcowe  

1. Administrator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w Regulaminie z ważnych przyczyn, do których należą w szczególności zmiana warunków świadczenia Usług lub zmiany dotyczące rozwiązań informatycznych. Do umów zawartych przed zmianą Regulaminu stosuje się Regulamin obowiązujący w dacie zawarcia umowy. 

2. Zmiana Regulaminu jest skuteczna w terminie 7 dni od dnia dostarczenia Użytkownikowi. Użytkownik ma prawo rozwiązania umowy o świadczenie Usług do czasu planowanego wejścia w życie zmian. 

3. Niniejszy Regulamin obowiązuje od dnia 15.08.2022 r. 

4. Niniejszy Regulamin został sporządzony na podstawie przepisów prawa polskiego. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie mają przepisy prawa polskiego. 

5. Wszystkie czynności wynikające z Regulaminu powinny być dokonywane co najmniej w formie dokumentowej, o ile Regulamin nie stanowi inaczej. 

6. Postanowienia niniejszego Regulaminu nie wykluczają podjęcia kroków prawnych przewidzianych w powszechnie obowiązujących przepisach prawa w stosunku do osób naruszających warunki licencji oraz prawa autorskie.